"Кримська сюїта" у Національному музеї літератури України

11 жовтня у Національному музеї літератури України відкрилася унікальна художня виставка «Кримська сюїта», яку створили відомі київські художники Костянтин та Світлана Шаповалови.

«Кримська сюїта», нагадаємо – Всеукраїнський проект, який реалізується за інформаційної підтримки Міністерства культури України і має не тільки культурне значення, але й патріотичне. Своїми творами, на яких зображені різноманітні та різнобарвні кримські пейзажі, близькі багатьом затишні куточки невеличких кримських містечок, митці стверджують, що Крим – це українська земля.

IMG 0107

Присутні на відкритті виставки численні любителі творчості Костянтина та Світлани Шаповалових, почесні гості, говорили про естетичне задоволення та духовне наповнення, яке вони отримують, споглядаючи роботи і висловлювали віру в те, що Крим повернеться до складу України.

Відкрила виставку генеральний директор музею Сорока Галина Олексіівна. Вона подякувала митцям за можливість приймати виставку у залах Національного літературного музею, відзначила її важливе суспільне значення. З теплими словами привітання звернулася до присутніх і голова Громадської ради при Міністерстві культури України Олена Володимирівна Юрченко-Микита. Її виступ був емоційним і говорила вона про настрій, який відчувається, споглядаючи роботи художників.

Не менш емоційним був виступ Максима Георгійовича Рильського, онука видатного українського поета М.Т.Рильского. Запам'яталися рядки з поезії його славетного діда, які він процитував: «Глухий байдужий до пісень, сліпий байдужий до картин, байдужий - до цвітіння і розкоші живої природи»... «Картини пана Костянтина та пані Світлани нікого не залишать байдужим», - сказав Максим Рильський-молодший.

На завершення офіційної частини до присутніх звернулися і художники. Вони дякували за привітання і за всі ті теплі слова, що пролунали. Зокрема, Костянтин Шаповалов говорив як сприймали виставку відвідувачі обласних художніх музеїв Чернігова, Черкас та Вінниці. Він також ділився планами на наступний рік. В березня 2020 року виставку «Кримська сюїта» чекає Кропивницький обласний художній музей. Потім її зможуть побачити жителі Полтави, Хмельницького та Сум у обласних художніх музеях.

У Національному музеї літератури України виставка триватиме до 1 листопада.

Запрошуємо відвідати виставку «Кримська сюїта» та насолодитися справжнім мистецтвом!

 

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.