Історія

Установча Конференція СХПУ

Перша Установча Конференція Всеукраїнської громадської організації «Спілка християнських письменників України» відбулась 28 січня 2007 року в місті Києві. Тоді християнські письменники відкрито заявили про себе, як про силу, що має намір принести в культурне середовище нашої країни те, в чому ми всі маємо відчутну потребу – духовність, етику та мораль, як їх розуміють істинно віруючі християни. Для досягнення цієї мети у Спілці християнських письменників України об’єдналися християни всіх конфесій.

istoriya-stvorennya


В Спілці християнських письменників України об'єдналися християни різних конфесій, представники сходу і заходу, півночі і півдня, різного віку й статі, прозаїки, поети та публіцисти, ті, хто пише, і ті, хто видає твори.

Головою Всеукраїнської громадської організації «Спілка християнських письменників України» обрано Костянтина Андрійовича Шаповалова, старшого пастора церкви «Ранкова Зірка», письменника, магістра теології, генерального секретаря Українського Євангелічного Альянсу, члена Професійної міжнародної спілки художників.

До Ради, як до вищого керівного органа Спілки, обрано таких відомих у християнському суспільстві осіб, як єпископ Пилип Савочка, єпископ Віталій Вознюк.

В Установчій Конференції Спілки прийняли участь та виступили християнські письменники: Звіришин Марія (м Стрий, Львівська обл.), Семчук Анастасія (м. Бровари, Київська обл.), Коник Олег (м. Скадовськ, Херсонська обл.), Монда Юрій, Євдокімова Тетяна, Перегінець Василь (м. Киів) та багато інших.

Місцеві осередки СХПУ

На цей час створені місцеві осередки Спілки християнських письменників України в таких регіонах: Вінницька обл., Волинська обл., Дніпропетровська обл., Донецька обл., Житомирська обл., Київська обл., Луганська обл., Львівська обл., Одеська обл., Сумська обл., Тернопільська обл., Харківська обл., Херсонська обл., Чернігівська обл., АР Крим, а також в містах Київ та Севастополь.

24 грудня 2010 року Спілка християнських письменників України була зареєстрована в Міністерстві юстиції України і набула офіційного статусу всеукраїнської громадської організації.

Перший Всеукраїнський міжконфесійний фестиваль християнської поезії

29 квітня 2007 року Спілка християнських письменників України року провела перший міжконфесійний фестиваль християнської поезії, в якому взяли участь поети та письменники з багатьох міст та областей України.
Мета фестивалю:
— Виконання доручення про євангелізацію світу;
— Виявлення талановитих християнських поетів;
— Популяризація творчості християнських поетів.
Категорії (номінації) учасників та гості Фестивалю
• Поети:
- які вже мають публікації власних збірок (поети-професіонали);
- окремі твори яких публікувалися у поетичних збірках чи ЗМІ (молоді поети);
- які пишуть переважно для дітей (дитячі поети);
• Гості фестивалю:
- громадяни України, які пишуть поетичні твори українською та/або іншими мовами;
- громадяни інших країн, які прославляють Господа українською мовою.
Поети представляли свої твори у трьох номінаціях:
- «Поети, які пишуть для дітей та юнацтва»;
- «Поети-початківці";
- «Поети-професіонали».
Переможці Фестивалю були нагороджені грошовими преміями та дипломами.

ІІ Всеукраїнський Фестиваль християнської поезії

21-22 травня 2010 року було проведено ІІ Всеукраїнський Фестиваль християнської поезії, який пройшов у м. Одеса.

І З'їзд Спілки християнських письменників України

18-20 вересня 2009 р. в смт. Східниця (Львівська обл.) відбувся І З'їзд Спілки християнських письменників України.
З'їзд проходив у комплексі для відпочинку дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Засновником цього комплексу є Яків Бузинний, який люб'язно надав місце, для проведення цього з'їзду.
Прозвучала доповідь Голови СХПУ Шаповалова К. А. «Про діяльність Спілки по виконанню завдань, визначених І Установчою конференцією СХПУ». Відбулося обговорення щодо проведення ІІ звітно-виборчої конференції СХПУ, яка відбудеться у квітні 2012 року в м. Київ.
Було обговорене питання про впровадження на 5 річниці Спілки нагород членам Спілки та впровадження звання «Заслужений діяч християнської літератури України».
Було впроваджено систему нагород, яка складається з:
Ордени
– Орден «За заслуги в служінні» – 3 ступені.
– Орден «Знак пошани».
Медалі
– Медаль «За віру і вірність».
– Медаль «За працю і служіння».
– Медаль «За духовне відродження України».
Основні умови положення про присудження звання «Заслужений діяч християнської літератури України»:
1.Не менше 10 років праці на християнській літературній ниві.
2.Не менше 10 випущених книжок високого духовного рівня.
3.Обсяг книжок - не менше 70-100 сторінок.
4.Загальний наклад (тираж) книжок – не менш ніж 30 000 примірників.
5.Або особливі досягнення на терені християнської літератури України.
Проводилися літературні вечори, на яких поети мали можливість не лише декламувати власні твори, а й обмінятися досвідом, поділитися враженнями про почуте.

Всеукраїнський фестиваль християнської малої прози

18-19 червня 2011 року у місті Дніпропетровськ відбувся Всеукраїнський фестиваль християнської малої прози.
Твори були представлені у номінаціях «Християнська проза для дітей та юнацтва», та «Християнська проза для дорослих».
Фестиваль пройшов у два тури:
● Перший — відбірковий, на якому визначалися 6 кращих робіт у кожній номінації.
● Другий — фінальний, у цьому турі журі визначило переможців та лауреатів фестивалю.

II Звітно-виборча конференція Спілки християнських письменників України

12-13 березня 2012 року у Києві пройшла II Звітно-виборча конференція Спілки християнських письменників України, на якій були підбиті підсумки роботи Спілки за минулі 5 років.
На засіданні делегати заслухали звіт Голови СХПУ за попередні 5 років. Костянтина ШАПОВАЛОВА було переобрано на посаду Голови Спілки на наступні 5 років. Також була оприлюднена програма розвитку СХПУ, у якій заплановано проведення фестивалів поезії та прози, зокрема вже у вересні 2012 року буде проведено Всеукраїнський фестиваль публіцистичної прози у м. Одеса.
Одним з напрямків подальшої діяльності є налагодження відносин з українцями за кордоном та розширення географії Спілки через їх вступ до лав СХПУ. Такі пропозиції вже надійшли з США, Канади, Німеччини та країн Прибалтики. Делегати також проголосували за обрання офіційним представником СХПУ за кордоном Якова БУЗИННОГО, відомого українського поета, художника, доктора богослов’я, президента Фонду спасіння дітей України від наслідків Чорнобильської катастрофи.
На конференції виступили: заступник голови партії ХДС, екс-голова Держкомнацрелігії Юрій РЕШЕТНІКОВ; а також члени СХПУ: Голова місіонерського відділу Патріархії УАПЦ, митрофорний протоієрей Євген ЗАПЛЕТНЮК, голова Одеського осередку, ректор Гуманітарно-теологічного інституту ХГЕУ Петро ПАВЛЮК, голова Львівського осередку Марія ЗВІРИШИН та багато інших.
Відбулося нагородження членів Спілки почесними медалями та орденами. Система нагород була запропонована і введена в СХПУ на І З’їзді Спілки. Медаллю «За духовне відродження України» було відзначено Олександра ПОНОМАРЬОВА, орденом «Знак Пошани» - Віталія СЕЛЕХА та Данила БУЗА. Якова БУЗИННОГО було нагороджено орденом «За заслуги в служінні» ІІІ ст. та удостоєно звання «Заслужений діяч християнської літератури України». У зв’язку з тим, що діяльність Голови СХПУ Костянтина ШАПОВАЛОВА відповідає даним вимогам, члени Ради СХПУ висунули пропозицію присвоїти йому звання «Заслужений діяч християнської літератури України», що було підтримано делегатами.

Перший Всеукраїнський фестиваль публіцистики

7-8 вересня 2012 року в Одесі відбувся фінальний тур Першого Всеукраїнського фестивалю публіцистики «Церква і суспільство – новий виклик». Основною метою фестивалю організатори вбачали просування християнської моралі у суспільство публіцистичним шляхом. Автори змагалися у трьох номінаціях: «Єднання християнської інтелігенції – пріоритет чи вибір», «Мораль і культура – скарб чи неволя української молоді», «Християнське суспільство напередодні вибору – пробуджена совість чи легковажна бездіяльність».
Переможцями у номінації «Єднання християнської інтелігенції – пріоритет чи вибір» стали:
У номінації «Мораль і культура – скарб чи неволя української молоді» перемогли:
У номінації «Християнське суспільство напередодні вибору – пробуджена совість чи легковажна бездіяльність» за свої публіцистичні твори були відзначені такі автори:

СХПУ постійно бере участь у Київському книжковому ярмарку МЕДВІН та християнському літературному ярмарку, де представлені книги авторів Спілки. У рамках ярмарку відбуваються презентації книжок, зустрічі та інші заходи. Досвід показує, що цей захід користується успіхом і допомагає людям ознайомлюватися з творчістю християнських письменників, розширити коло їхнього спілкування.

Перший християнський кінофестиваль «Світло»

Спілка християнських письменників України у 2013 році започаткувала унікальну подію — перший християнський кінофестиваль «Світло». Міжнародний, міжденомінаційний фестиваль збирає режисерів, кіно-, телестудії з різних куточків світу. Він відкритий як для професіоналів, так і для початківців, яким надається можливість старту на великому екрані.
Кінофестиваль «Світло» має на меті пропагувати в Україні моральне кіно на противагу тому насильству і відвертій вульгарності, що демонструються сьогодні на екранах наших телевізорів та у кінотеатрах. До того ж, його метою є об'єднання творчих людей, що люблять та створюють “добрий” кінопродукт. Спектр фільмів-учасників різноманітний: повнометражні, короткометражні документальні та ігрові роботи, фільми для дітей, соціальні ролики та музичні кліпи. Члени жюрі кінофестивалю - почесні особистості у сфері кіно, народні артисти, лауреати Шевченківської премії, володарі багатьох нагород (серед них Віктор Шкурін, Леонід Мужук, Федір Ломачук та ін.).
Важливою подією на кінофестивалі 2013 року стало нагородження українського режисера Олеся Янчука та сценариста Михайла Шаєвича орденами СХПУ «Знак пошани» за фільм «Владика Андрей» (про митрополита Андрея Шептицького).
Кінофестиваль проходить щорічно у кінці вересня.
Офіційний сайт: http://kinofest-svet.com.ua/

Всеукраїнський круглий стіл «Збереження традиційних сімейних цінностей в Україні»

20 грудня 2013 року за одним столом Спілка християнських письменників України об'єднала громадські організації, представників церков, письменників, акторів, телеведучих, режисерів, співаків, науковців, журналістів, музикантів, представників державних інституцій України. Проблема нівелювання сімейних цінностей, розлад моралі викликала потребу зібратися тим, хто є авторитетом у громадянському суспільстві. Серед учасників відомі імена та організації: Володимир Бистряков, Павло Унгурян, Петро Мага, Батьківський комітет України, Інститут родини та подружнього життя, рух “Всі разом!”, “Федерація жінок за мир у всьому світі”, Всеукраїнське товариство “Просвіта” та ін.
Маючи бажання захистити традиційні сімейні цінності, вбачаючи негативні тенденції розладу моралі у суспільстві, учасники круглого столу пропонували шляхи вирішення цих проблем.
Основними питаннями, що увійшли до обговорення стали:
1. популяризація серед молоді та дітей негативних анти-сімейних явищ: гомосексуалізм і т.п.;
2. небезпека ювенальної юстиції;
3. телебачення - засіб пропагування як сімейних цінностей, моралі, так і аморального, деструктивного виховання.
Круглий стіл закінчив свою роботу ухваленням Резолюції і став серйозним початком для співпраці його учасників, представників ЗМІ та всіх бажаючих приєднуватися до збереження в Україні традиційних сімейних цінностей та християнської моралі.

Всеукраїнський круглий стіл «За єдину, щасливу країну»

13 червня 2014 року у Києві за ініціативою СХПУ пройшов Всеукраїнський круглий стіл «За єдину, щасливу країну». Громадські, культурні, наукові, релігійні діячі, журналісти, політологи, громадські організації зібралися для обговорення питання активного об'єднаного впливу на суспільство та владу. Серед учасників з різних куточків України були: композитор Володимир Бистряков, Народна артистка України, перший Міністр культури України Лариса Хоролець, оперна співачка, солістка New York City Opera Олександра Грабова, Анна Заячківська – «Міс України - 2013», Народний артист СРСР, лауреат премії ім. Т. Шевченко Валерій Степанян-Григоренко, Голова ВМГО «Студентська республіка» Павло Вікнянський, Лауреат Державної премії СРСР в галузі науки і техніки Юрій Снєжкін, директор державної телерадіокомпанії «Культура» Жанна Мазицька та ін.
Результатом круглого столу стала резолюція, яка об'єднала учасників у громадянський рух «За єдину щасливу країну!»: “У об’єднанні є велика сила, яка здатна перебороти і ту нібито непереборну ситуацію, яка склалася сьогодні в Україні. Громадянський рух «За єдину, щасливу країну!» бере на себе відповідальність стати активним рупором за правду, совість, мораль, за розбудову української держави на основі християнських цінностей” (Резолюція круглого столу 13 червня 2014р.).
Одним з найважливіших перших кроків руху стає створення суспільного телебачення «Єдність TV».

II З'їзд Спілки християнських письменників України

15-17 грудня 2014 року відбувся II З’їзд СХПУ у смт. Східниця Львівської області.
Голови осередків Спілки християнських письменників України зібралися у домі радника Голови СХПУ Якова Бузинного, щоб відзвітувати про роботу організації на місцях та обговорити плани на майбутнє. Вів засідання Голова СХПУ Костянтин Шаповалов.
З’їзд відзначився історичною для СХПУ подією – у Спілки з’явився Будинок письменників, наданий Яковом Бузинним та його дружиною у відповідь на пропозицію Голови СХПУ для потреб служіння Спілки. Будинок знаходиться у живописній місцевості Прикарпаття смт. Східниці.
Щорічний фестиваль поезії отримав назву «Фестиваль поезії Якова Бузинного». Така ініціатива Голови СХПУ була підтримана одноголосно, зважаючи на численні заслуги Якова Васильовича на письменницькій ниві.
Серед інших питань порядку денного – подальший розвиток СХПУ, проведення міжнародного християнського кінофестивалю «Світло», заснування нового громадського телебачення «Єдність TV».

СХПУ є членом Української Міжцерковної Ради та Українського Євангелічного Альянсу.

На сьогоднішній день Спілка християнських письменників України налічує 92 члени.

aliance

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.