Історія

Установча Конференція СХПУ

28 січня 2007 року в місті Києві відбулась Установча Конференція Всеукраїнської громадської організації «Спілка християнських письменників України». Тоді християнські письменники відкрито заявили про себе, як про силу, що має намір принести в культурне середовище України духовність, етику та мораль у розумінні істинно віруючих християн. Для досягнення цієї мети у СХПУ об’єдналися християни всіх конфесій, з усіх куточків країни, представники різного віку й статі, прозаїки, поети та публіцисти.

Головою Всеукраїнської громадської організації «Спілка християнських письменників України» було обрано Костянтина Андрійовича Шаповалова, старшого пастора церкви «Ранкова Зірка», письменника, магістра теології, генерального секретаря Українського Євангелічного Альянсу, члена Професійної міжнародної спілки художників.

До Ради, як до вищого керівного органа Спілки, обрано таких відомих у християнському суспільстві осіб, як єпископ Пилип Савочка та єпископ Віталій Вознюк.

В Установчій Конференції Спілки прийняли участь та виступили християнські письменники: Звіришин Марія (м. Стрий, Львівська обл.), Семчук Анастасія (м. Бровари, Київська обл.), Коник Олег (м. Скадовськ, Херсонська обл.), Монда Юрій, Євдокімова Тетяна, Перегінець Василь (м. Киів) та багато інших.

istoriya-stvorennya

Місцеві осередки СХПУ

На цей час створені місцеві осередки Спілки християнських письменників України в таких регіонах: Вінницька обл., Волинська обл., Дніпропетровська обл., Донецька обл., Житомирська обл., Київська обл., Луганська обл., Львівська обл., Одеська обл., Сумська обл., Тернопільська обл., Харківська обл., Херсонська обл., Чернігівська обл., АР Крим, а також в містах Київ та Севастополь.

І Всеукраїнський міжконфесійний фестиваль християнської поезії

29 квітня 2007 року Спілка християнських письменників України провела перший фестиваль християнської поезії, метою якого стало виявлення та популяризація талановитих християнських поетів, а також розповсюдження Євангелія через творчість.
Переможців Фестивалю було нагороджено грошовими преміями та дипломами.

Номінація «Людина року в українському християнстві»

У 2007 році СХПУ заснувала проведення щорічного конкурсу на звання «Людина року в українському християнстві». Згідно з Положенням про номінацію, кандидатом для нагороди може бути людина, яка зробила значний внесок в утвердження християнських цінностей в житті, культурі, свідомості народу України протягом останнього року.

У 2017 році Голова СХПУ Костянтин Шаповалов оголосив про призупинення нагороджень у номінації «Людина року в українському християнстві», оскільки основної мети – встановлення діалогу між українськими конфесіями – було досягнуто. На кошти, що раніше виділялись для проведення цього заходу, було введено щорічну літературну християнську премію за кращий твір року ( книга, поетичний твір, журналістська, публіцистична стаття, публіцистична передача, християнський псалом чи фільм).

І З'їзд Спілки християнських письменників України

18-20 вересня 2009 року у місті Східниця (Львівська обл.) відбувся І З'їзд Спілки християнських письменників України. Захід відбувся у комплексі для відпочинку дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Засновник комплексу – поет Яків Бузинний, люб'язно надав місце для проведення з'їзду.

Саме під час І З'їзду було впроваджено систему нагород СХПУ, яка складається з орденів «За заслуги в служінні» (3 ступені) та ордену «Знак пошани», а також медалей: «За віру і вірність», «За працю і служіння» та «За духовне відродження України». Також було впроваджене звання «Заслужений діяч християнської літератури України».

ІІ Всеукраїнський Фестиваль християнської поезії

21-22 травня 2010 року у місті Одеса було проведено ІІ Всеукраїнський Фестиваль християнської поезії.

Реєстрація у Міністерстві юстиції України

24 грудня 2010 року Спілка християнських письменників України була зареєстрована в Міністерстві юстиції України і набула офіційного статусу Всеукраїнської громадської організації.

Всеукраїнський фестиваль християнської малої прози

18-19 червня 2011 року у місті Дніпропетровськ відбувся Всеукраїнський фестиваль християнської малої прози. Автори змагались за перемогу у номінаціях «Християнська проза для дітей та юнацтва» та «Християнська проза для дорослих».


II Звітно-виборча конференція Спілки християнських письменників України

12-13 березня 2012 року у Києві пройшла II Звітно-виборча конференція Спілки християнських письменників України, на якій традиційно були підбиті підсумки роботи за минулі 5 років.

Костянтина Шаповалова було переобрано на посаду Голови Спілки на наступні 5 років. Переобраний Голова оприлюднив програму розвитку СХПУ, у якій заплановано проведення фестивалів поезії та прози, активне налагодження зв’язків з українцями за кордоном та розширення географії Спілки через їх вступ до лав СХПУ.

Делегати також проголосували за обрання офіційним представником СХПУ за кордоном Якова Бузинного, українського поета, художника, доктора богослов’я, президента Фонду спасіння дітей України від наслідків Чорнобильської катастрофи.

На конференції відбулось нагородження членів Спілки почесними медалями та орденами. Медаллю «За духовне відродження України» було відзначено Олександра Пономарьова, орденом «Знак Пошани» - Віталія Селеха та Данила Буза. Якова Бузинного було нагороджено орденом «За заслуги в служінні» ІІІ ст. та удостоєно звання «Заслужений діяч християнської літератури України».

I Всеукраїнський фестиваль публіцистики

7-8 вересня 2012 року в Одесі відбувся фінальний тур Всеукраїнського фестивалю публіцистики «Церква і суспільство – новий виклик». Основною метою фестивалю стало просування християнської моралі у суспільство через публіцистику. Автори змагалися у трьох номінаціях: «Єднання християнської інтелігенції – пріоритет чи вибір», «Мораль і культура – скарб чи неволя української молоді», «Християнське суспільство напередодні вибору – пробуджена совість чи легковажна бездіяльність».

Участь у книжкових ярмарках

З 2012 року СХПУ активно бере участь у Київському книжковому ярмарку МЕДВІН та християнському літературному ярмарку, де презентує книги членів Спілки. Досвід участі у ярмарках показує, що такі заходи допомагають популяризувати серед читачів творчість християнських письменників.

Старт кінофестивалю «Світло»

У 2013 році СХПУ стала засновником і організатором унікального культурного феномену – Міжнародного кінофестивалю «Світло». З цього часу кінофестиваль щорічно добирає і демонструє на великому екрані світлий, мотивуючий та моральний кіно-продукт, у якому немає місяця аморальності та насильству.

З березня 2016 року під егідою кінофестивалю «Світло» стартував проект «Світле кіно мандрує бібліотеками»: впродовж року роботи призерів та переможців кінофестивалю демонструються під час кінопоказів у бібліотеках Києва.

24 серпня 2016 року у колонній залі КМДА пройшов показ фільмів-призерів Міжнародного кінофестивалю «Світло» у рамках святкування 25-ї річниці Дня Незалежності України.

12 жовтня 2017 року Київською мерією Спілку християнських письменників нагороджено за кінофестиваль «Світло» у номінації «Просвітницькі ініціативи» .

2018 рік – у рамках проекту «Світле кіно мандрує країною» Міжнародний кінофестиваль «Світло» провів показ фільмів-переможців та призерів у Одесі та Харкові.

Офіційний сайт: http://kinofest-svet.com.ua/

Всеукраїнський круглий стіл «Збереження традиційних сімейних цінностей в Україні»

20 грудня 2013 року СХПУ, реагуючи на занепад сімейних цінностей та розлад моралі, зібрала за круглим столом представників громадських організацій та церков, а також небайдужих письменників, акторів, теле-ведучих, режисерів, співаків, науковців, журналістів, музикантів, представників державних інституцій України. Основними питаннями до обговорення стали:
- небезпека популяризації серед молоді негативних анти-сімейних явищ, таких як гомосексуалізм;
- небезпека імплементації ювенальної юстиції; 
- використання телебачення як засіб пропагування сімейних цінностей та моралі, або ж аморальності та деструктивного виховання. 
Результатом круглого столу стало ухвалення Резолюції, а також створення  осередку бажаючих співпрацювати задля збереження в Україні традиційних сімейних цінностей та християнської моралі.

Всеукраїнський круглий стіл «За єдину, щасливу країну»

13 червня 2014 року у Києві за ініціативою СХПУ пройшов Всеукраїнський круглий стіл «За єдину, щасливу країну». Громадські, культурні, наукові, релігійні діячі, журналісти, політологи, громадські організації зібралися для обговорення можливих шляхів впливу на суспільство та владу.
Результатом круглого столу стала Резолюція, яка об'єднала учасників у громадянський рух «За єдину щасливу країну!». Одним із важливих перших кроків руху стає створення суспільного телебачення «Єдність TV».

II З'їзд Спілки християнських письменників України

15-17 грудня 2014 року відбувся II З’їзд СХПУ у смт. Східниця Львівської області.
Голови осередків СХПУ зібралися у будинку радника Голови СХПУ Якова Бузинного, щоб відзвітувати про роботу організації на місцях та обговорити плани на майбутнє.
З’їзд відзначився історичною для СХПУ подією – у Спілки з’явився Будинок письменників, наданий Яковом Бузинним для потреб служіння Спілки. Будинок знаходиться у живописній місцевості Прикарпаття, смт. Східниця.
Щорічний фестиваль поезії отримав назву «Фестиваль поезії Якова Бузинного». Така ініціатива Голови СХПУ була підтримана одноголосно, зважаючи на численні заслуги Якова Васильовича на письменницькій ниві.

Участь у громадських радах при органах державної влади

З 2015 року члени СХПУ, щоб проявити активну громадянську позицію, вступають до громадських рад при різноманітних інститутах та органах державної влади. У цьому представники спілки вбачають шанс попрацювати на користь України та змінити її на краще. Найбільш плідні результати принесла участь представників Спілки в громадських радах при Київській міській державній адміністрації, Міністерстві культури України та Міністерстві оборони України.

Присвоєння нагород СХПУ українським християнським діячам

У березні 2015 року під час гала-концерту «Пісня року в українському християнстві-2014» Голова СХПУ відзначив нагородами діячів, що зробили особливий внесок у пропагування культурних і біблійних цінностей, посприяли підвищенню авторитету України у світі, а також посприяли діалогу та єднанню різних християнських церков та деномінацій. Серед нагороджених - Руслан Кухарчук (Голова асоціації журналістів, видавців і мовців «Новомедіа») - орденом «Кирила та Мефодія», Сергій Вельбовець (Президент християнської медіа-групи InVictory Media) – орденом «Просвітитель Григорій Сковорода», Анаіт Агабабова (журналіст) – медаллю «За духовне відродження України».

І-й поетичний конкурс-фестиваль Якова Бузинного

1-2 травня 2015 року в Луцьку пройшов І-й поетичний конкурс-фестиваль Якова Бузинного «Жива вода на рани України». Зусиллям Волинського осередку СХПУ захід відбувся в історичному місці – старовинній кірсі зі 100-літньою історією.

СХПУ бере участь в Парламентських слуханнях «Сімейна політика України – цілі та завдання»

17 червня 2015 року Голова СХПУ Костянтин Шаповалов та його Перший заступник з теологічних питань Світлана Шаповалова беруть участь у Парламентських слуханнях на тему «Сімейна політика України – цілі та завдання». Захід був ініційований міжфракційним депутатським об’єднанням «За духовність, моральність та здоров’я України» і відбувся у сесійній залі Верховної Ради України.

Вручення Патріархові Філарету ордену «Знак пошани»

10 вересня 2015 року Голова СХПУ нагородив Предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату, Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета орденом «Знак пошани» за консолідацію народу України, вклад у розбудову держави, активну громадянську позицію, багаторічну плідну церковну діяльність та вагомий особистий внесок в утвердження засад  християнської моралі у суспільстві. Також Святійшому було присвоєно почесне звання «Заслужений діяч християнської літератури України».

Круглий стіл «За щасливе майбутнє України»

23 грудня 2015 року в Києві за ініціативи СХПУ сумісно з Головою Вищої Ради Народних зборів України Миколою Маломужем відбулося засідання Круглого столу «За щасливе майбутнє України», на який було зібрано представників духовенства, громадських , політичних та культурних діячів, щоб створити платформу, що сприятиме об’єднанню громадського суспільства та інтелігенції у боротьбі проти закритого політичного клубу та допоможе громадськості бути почутою владою. Конкретні кроки, які, на думку учасників, допоможуть у досягненні цих цілей, було викладено у резолюції.

II Всеукраїнський літературно-поетичний конкурс Якова Бузинного 

13-14 травня 2016 року у Львові пройшов II Всеукраїнський поетичний конкурс-фестиваль Якова Бузинного «Збережемо сім’ю – захистимо християнське майбутнє», організований і проведений Львівським осередком СХПУ за підтримки місцевих церков «Агапе» та «Дом Євангелія».

Перший благодійний аукціон живопису, організований СХПУ

12 липня 2016 року з ініціативи СХПУ пройшов благодійний аукціон живопису «Літній Арт-вернісаж». Захід було організовано, щоб матеріально підтримати інвалідів війни, Збройних сил України, учасників АТО і бойових дій.
Значна частина коштів, виручених від продажу колекційних картин, пішла на оплату операції інвалідові війни в Афганістані. Також на зібрані гроші було закуплено медикаменти для міської лікарні м.Торецьк Донецької області, де на лікуванні перебувають поранені військові та мирні жителі.

СХПУ презентує свою діяльність в інформагентстві «Укрінформ»

26 вересня 2016 року в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» за ініціативи Департаменту суспільних комунікацій КМДА відбувся круглий стіл на тему: «Дні відкритих презентацій громадських практик».
Діяльність СХПУ, презентована Головою Костянтином Шаповаловим, знайшла позитивний відгук у представників міської влади. Так, в.о. заступника директора Департаменту суспільних комунікацій КМДА Віктор Галета запропонував СХПУ співпрацю, а саме у виданні творів християнських літераторів та у проведенні щорічного кінофестивалю «Світло».

ІІІ Звітно-виборча конференція та 10-річчя СХПУ

15 березня 2017 року СХПУ урочисто відзначила свій 10-річний ювілей та провела ІІІ звітно-виборчу конференцію. Делегати осередків знову одностайно проголосували за головування Спілкою Костянтином Шаповаловим.

Другий аукціон живопису «Київський арт-вернісаж»

6 квітня 2017 року у Києві було проведено другий благодійний аукціон живопису «Київський арт-вернісаж». Вилучені кошти було передано сім'ям загиблих воїнів АТО. Щоб визначитись з адресатами, що найбільше потребують допомоги, СХПУ звернулась до благодійної організації «Люди допомагають людям», яка і надала інформацію про сім’ї, які залишилися без годувальника.


Нагородження керівництва СХПУ дипломом ЮНЕСКО

17 вересня 2017 року керівництво СХПУ та за сумісництвом кінофестивалю «Світло», було нагороджено дипломами ЮНЕСКО «За служіння народу України, гідність та честь» у рамках Міжнародної громадсько-державної програми «Освіта для дорослих України».

Третій благодійний аукціон живопису «Київський арт-вернісаж»

14 червня 2018 року у Музеї історії міста Києва пройшов благодійний аукціон живопису «Київський арт-вернісаж» на допомогу вдовам та сиротам воїнів, що загинули в АТО. Зібрані кошти було передано через платформу «Люди допомагають людям» 4 сім'ям загиблих воїнів АТО, а також до Фонду одеської правозахисниці Тетяни Макарової, що займається захистом дітей-сиріт та людей, позбавлених дієздатності за психіатричним діагнозом.

ІІІ Всеукраїнський літературно-поетичний конкурс Якова Бузинного

30 травня 2018 року в м.Стрий відбувся фінал ІІІ Всеукраїнського літературно-поетичного конкурсу Якова Бузинного «Українське християнство – світло та сіль для народу України».

IV Всеукраїнський літературно-поетичний конкурс Якова Бузинного

13-14 травня 2019 року в Одесі пройшов фінал IV Всеукраїнського літературно-поетичного конкурсу Якова Бузинного «Зима» в суспільстві, а праведник у «шубі».

СХПУ є членом Української Міжцерковної Ради та Українського Євангелічного Альянсу.

Станом на квітень 2019 р. Спілка християнських письменників України налічує 123 члени.

light

artist shapovalov

christ-song

shpu facebook

 

biblioteka

krug-stol2013

krug-stol2014

Головна сторінка | Людина року | Контакти

© Використання будь-яких матеріалів сайту дозволено тільки за умови активного гіперпосилання на джерело. Офіційний сайт Спілки християнських письменників України. 2010-2018 рр.